הדוגמנית הטרנסית מיפו נאלצה לעבוד בזנות למחייתה – האחים שלה היכו וכלאו אותה בבית

כוכבת הרשת והדוגמנית מדלין מטר מספרת על עברה הקשה והאלים מצד משפחתה כשיצאה מהארון, על העבודה בזנות ברחובות תל אביב למימון הניתוח לשינוי מין, ועל כך שהיא מוקירה את אימה שעמדה לצידה בכל הדרך

בתמונה: מדלין מטר

מדלן מטר (30) היא כוכבת רשת בעלת 240 אלף עוקבים באינסטגרם ודוגמנית נחשבת מיפו. אך לא תמיד הייתה מושא להערצה בפני רבים. מטר היא דוגמא לכך שעם הרבה כוח רצון אפשר להגיע למקומות רחוקים. תהליך לשינוי המין שעברה היה נקודת המפנה בחייה, אך הדרך לשם לא הייתה קלה.

מטר נולדה למשפחה מוסלמית אדוקה, "הייתי בבית שלי ציפור מוזרה. בכל פעם שחברות של אמי הגיעו אלינו הביתה הייתי יושבת ומדברת איתן. אני חושבת שאמא שלי תמיד ידעה שאני 'שונה'. לא היה לי נוח עם הגוף שלי כגבר. הנשמה שלי הייתה שבויה בגוף שלי״. 

"בגיל 12-13 התחלתי לחקור את המיניות שלי. נכנסתי לאינטרנט וקראתי כל מה שיכולתי, ואז התייעצתי עם מי שעבר את התהליכים האלו כבר באותה תקופה״. היא מספרת ״ככל שהתבגרתי, הזהות המגדרית שלי התבהרה עוד יותר. היום אני לוקחת הורמונים נקביים, שבאותה תקופה מעולם לא נמכרו בבתי מרקחת. עשיתי את זה בחשאי, וקניתי הורמונים בשוק השחור", היא ממשיכה ״התחלתי לקחת כל יום כדור, ואחרי חודש בערך החזה התחיל לבלוט יותר והתחילו לצמוח לי ציצים״.

תהליך המעבר המיני של מדלן היה ארוך מאוד ועלה לה בכאב פיזי "לא הצלחתי למצוא עבודה, והייתי צריכה כסף כדי להשלים את שינוי המין. אז נאלצתי לעבוד כזונה. עמדתי ברחובות בתל לאביב והיו לי לקוחות קבועים״.

בתמונה: מדלין מטר

"לילה אחד הגעתי לפינה שלי בתל אביב שבה תמיד חניתי ופתאום עצרה לי מכונית. חשבתי שהם לקוחות חדשים. כשהתקרבתי התברר לי שישבו ברכב ארבעה גברים ואלו היו אחיי. הם גררו אותי חזרה הביתה והכו אותי בחוזקה״. אבל זה לא נגמר שם ״כשחזרנו הביתה אמי בכתה והתחננה שיעזבו אותי אבל הם שמו אותי בחדר נעול. כל לילה קשרו אותי למיטה בעזרת חבלים כדי שלא אברח, הייתי במצב הזה חמישה לילות ולא הצלחתי לברוח. ניסיתי לשכנע אותם שאני רוצה לחזור לדרך המוטב״.

 מטר לא חיכתה לפעם הבאה שהם יחזרו ״ברחתי בהזדמנות הראשונה שהייתה לי, שברתי את חלון החדר וניגשתי ישירות לתחנת המשטרה. הגשתי תלונה נגד אחיי, ולאחר התלונה עצרו אותם. בית המשפט גזר עליהם שנה וחצי תקופת מאסר. אמא ביקשה את סליחתם והבטיחה לי שהם לא ייגעו בי. לא האמנתי לאף אחד, אך לאחר מחשבה ארוכה פניתי לבית המשפט וביקשתי להמיר את עונשם ולשחרר אותם. הם התבקשו להתרחק ממני״.

אחרי המקרה מטר עברה לדירה משל עצמה בתל אביב, התרחקה מאביה ומאחיה אבל נשארה קרובה לאימה ולאחותה ״הצלחתי לשמור על קשר סודי עם אמי ואחותי, היינו מדברות מפעם לפעם. סיפרתי לה שעשיתי ניתוח בחזה ושאני עם תפרים אז היא באה והביאה לי סיר אוכל. זו הייתה הפעם הראשונה שהיא ראתה אותי בתור אישה״. היא מוסיפה ״הן נשארו לצידי וקיבלו אותי כמו שאני, מבחינת אבי והאחים שלי אני לא קיימת״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.