״הדייטים היחידים שהיו לי בשנתיים האחרונות היו עם רופאי המחלקה״- חן מיטרני על מחלת הסרטן והרצון להיות אמא צעירה

לאחר שגילתה כי חולה במחלת הסרטן בכתה על המציאות העגומה אבל ברגע שנאמר לה כי הסרטן יכול להשפיע על הפוריות שלה ועל היכולת להביא ילדים מיטרני התפרקה

PHOTO-2021-08-16-11-50-45 2
בתמונה: חן מיטרני ומשפחתה.

חן מיטרני (24) מתל אביב גילתה את מחלת הסרטן לפני כשנתיים. "נטלתי גלולות למניעת הריון והחלו לי כאבי ראש חזקים והתקפי מגרנה, עד שזה הגיע למצב שלא הצלחתי לישון יומיים-שלושה״. זה הגיע למצב שבו הייתה לה תחושת נימול חזקה בצד השמאלי של פניה,  היא הזעיקה את הוריה והם הלכו לבית החולים ״נסענו לאיכילוב שם בצעו לי בדיקות דם, ונפגשתי שם עם נוירולוג ורופא עיניים". אף אחד לא תיאר לעצמו שכאב הראש שבעקבותיו הגיעה, ייגמר בבשורה שכזו, אפילו לא הרופאים."רופא עיינים ונוירולוג בדקו אותי ואמרו שהכל בסדר, וכבדרך אגב שלחו אותי לבדיקת סיטי-ראש", רופאי המיון שחררו את חן בטענה שעליה לבצע MRI במהירות האפשרית. כשהתוצאות הגיעו, הבשורה הקשה נשמעה לראשונה מהרופא המטפל: "חן יש לך גוש של 10.8 ס"מ". חן ואימה החלו לבכות "לא הצלחתי להתאפק, רציתי להיות חזקה בשביל אמא שלי, אבל הרגשתי שזהו, נגמרו לי החיים".

הגידול של מיטרני סרטני מוגדר כבין נמנום לערני- אנדומה של ההיפופיזה. זהו החלק בבלוטת יותרת המוח האחראי לוויסות הורמנים ונמצא מתחת לתצלובת עצבי הראייה, המשמעות התפקודית שבלוטות החלב של חן פועלות גם כאשר היא אינה בהריון ולא מניקה, המחזור לא סדיר והיא סובלת מכאבי ראש קשים.

בעקבות הביקורים הרבים בבתי החולים מיטרני, חולת אסטמה כרונית, החלה לפתח התקפי חרדה קשים. אבל ההתקפים לא היו הדבר הכי בעייתי בשבילה ״כשהודיעו לי שיש לי סיכוי שהדבר יפגע לי בפוריות, התפרקתי. תמיד רציתי להיות אמא צעירה. אני אפילו לא במצב של לצאת לדייטים או להכיר מישהו. הדייטים היחידים שהייתי במהלך השנתיים האלה היו הפגישות עם הרופאים במחלקה״. כיום האפשרות של מיטרני היא לעבור ניתוח להוצאת הגוש הסרטני, אך הפעולה כרוכה בתוצאה שיכולה לשנות לה את החיים, היא יכול להתעוור כתוצאה מהקרבה של הגידול לעצבי הראייה.

PHOTO-2021-08-16-11-50-46 2
בתמונה: חן מיטרני ואימה.

הדילמה האמיתית של מיטרני כרגע היא האם לעבור את הניתוח שהציעו לה ולקחת סיכון שתתעוור או ליטול כדורים ולקוות שהגידול לא יגדל, בשני המקרים היא ממשיכה לסבול מתנאי מחייה קשים."אני בחובות כלכליים ואנחנו בית של חמש נפשות, אין לי אוכל בבית, פניתי לעובדת סוציאלית והיא טענה שאני יכולה לקבל רק מזון קפוא ממעדניות לילדים קשיי יום". אימה של חן עובדת בתור סייעת רפואית בגן ילדים, אביה אחראי מחסן ונהג במפעל קרמיקה, לשניהם עבודות קשות פיזית שדורשות מהן להיות שעות בעבודה על מנת לפרנס את המשפחה ולהתמודד עם הוצאות הטיפול של חן. "אני מנסה לפרנס את עצמי עד כמה שאפשר במתן שירותי עזרה בנושאי פייסבוק ואינסטגרם, שחזור חשבונות, עזרה למי שנפרצו חשבונות וכדומה, אבל זה לא מספיק ואין אפשרות לעבוד יותר מכך עקב הכאבים״. היא מספרת ״הגעתי כבר לטיפת הלחם, אני בוכה המון אבל מנסה להישאר אופטימית שאולי בסוף זה יסתדר גם במישור הכלכלי והרווחה תטפל בבעיה שלי כמו שצריך". 

"אני תמיד בגישה אופטימית, אני מנסה להכניס לעצמי מוטיבציה שיהיה בסדר, אחרת אני אחמיר את המצב שלי, בריאותית ונפשית. חייבים להיות שמחים ולקבל את הנורא מכל בהבנה, אחרת אני אתרסק אפילו יותר", מסכמת מיטרנ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.